- Jó napot kívánok, Köcsög József vagyok és fel vagyok háborodva!
- Üdvözlöm, Köcsög Úr, miben segíthetünk.
- Ki akarok kerülni az Index címlapra.
- Semmi akadálya, Köcsög Úr, akkor válassza a Kétpupú teve reklámozási modellünket.
- De én nem akarok reklámokat a blogomra.
- Ebben az esetben, Köcsög Úr, válassza a Csizmás Kandúr modellt, de akkor nem fog címlapra kerülni.
- De hát a webkettő lényege, hogy ingyen gyártom a tartalmat, maguk meg tolják alám a supportot és a szolgáltatást. Na meg az olvasókat.
- ...
- "Megdöbbent a blog.hu új hirdetéspolitikája, mert én még ilyen agresszív, profithajhász hozzáállást nem láttam a blogvilágban, pedig jártam néhány helyen."
- Nézze, Köcsög Úr, mi is próbáltuk a webkettő-modellt, de a Mancikának csak nem tudom elmagyarázni az étteremben, hogy az ebédért nekem nem kell fizetni, mert webkettő. És a befektetőkkel is ez a helyzet. Az áramszolgáltató sem adja a webkettőre az áramot, meg a hardver se jön a webkettőér'. Emellett, Köcsög Úr, szeretném emlékeztetni, hogy Ön is most indította el az üzletét, nem kis mértékben a saját korábbi blogjaira támaszkodva, és így közvetve a mi szolgáltatásunkból is pénzt csinál, például amikor RSS olvasást meg blogolást oktat.
- " Itt a web 2.0 nevű jelenség, buborék, bármi, meghalt."
- Nézze, Köcsög Úr, csak magának eláruljuk, van egy további, titkos negyedik modell, csak a kiválasztottaknak, az igazi web2ratinak, a Köcsögwebkettő.
- Hmm, ez érdekesen hangzik, tudtam én, hogy van valami. Ebben Index-címlapra kerülhetek reklámok nélkül.
- Bizony így van, Köcsög Úr. Azonban ennek is van némi feltétele. Be kellene járni heti 168 órában hajtani az áramfejlesztő kerékpárt, meg közben techszupportolni és mikrochipeket gyártani. Mert ez a modell webkettő módon üzemel.
-...
- Halló, Köcsög Úr, ott van még?
(a Timurlenk blog zseniális tekkszupport metódusa alkalmazva az indexes-blog.hu-s hirdetési megoldástól hisztérikus rohamot kapó userekre).
p.s.: üzenem mindenkinek, hogy a 13. havi fizetés eredeti forrása az, hogy a korábbi heti bérezést négyhetes ciklusokra osztva 13 négyhetes egység van egy évben (vö: 12X4=48; 13X4=52). Egyébként bizonyos országokban máig dívik a heti fizetési rendszer, illetve majd mindenütt akadnak napi fizetésü állások. És igen, úgyanúgy adózik és járulékozik, mint a bér (vagyis nem külön juttatás, az év végi plusz fizu, és az elvonása nettó fizetéscsökkentés).
(Disclaimer: nem, nem dolgozom az indexnek, sem a blog.hu-nak, cserébe idegesít az emberi szüklátókörűség és ostobaság. Nagyon.)