(Az akcióról a részletes infók az FCC honlapján erre találhatóak).
Bár a 700 Mhz-es (öt különböző blokkra osztott, A-E betűkkel jelölt) frekvenciák közül négy csomagot vittek el, a meghirdetett árnak mintegy dupláját, összesen 19 milliárd dollárt szedi be az FCC a nyertesektől. Mivel a D nem érte el a minimum árat, ezért azt nem osztotta ki az FCC. Alapvetően sajátossága volt az eljárásnak, hogy az öt spektrumot különböző méretekben szétdarabolva hirdették meg (azaz nem öt darab, a teljes országra kiterjedő licencet hirdettek meg, hanem például a C blokkban 12-t, a B-ben 734-et, stb.), vagyis egyfelől egy licenc értékét a területi kiterjedtsége, másfelől a spektrum szélessége határozta meg. A spektrumok felosztása itt található, a cég szerinti eredmény pedig itt (mindkettő pdf). Ugyanakkor egy-egy licenc értékét nyilvánvalóan az is befolyásolja, hogy milyen széles a hozzátartozó spektrum, amely szintén eltér az egyes esetekben (amint az az ábrából látszik). Persze mind az öt kategória összességében kiadja az Egyesült Államok teljes területét. Az egységes D nem kelt el.
A licencek csoportra osztása a következőképpen történt:

A spektrum frekvenciaelosztása a következőképpen néz ki (a forrás a fenti pdf):

A Területi megoszlás a következő: a B licencek oszlanak fel a legkisebb területi egységekre, ezek a mobiltelefon-piac felosztásán alapulnak (ún. cellular market area licenses). Ezek a következőképpen néznek ki:

Az A és E azonos területi felosztáson alapulnak, csak más frekvenciára szólnak, ezeket gazdasági terület licencnek (ún economic area licenses) nevezték.

Végül a C kategória tartalmazza a regionális gazdasági licenceket (ún. regional economic area licenses).

(Értelemszerűen a D-hez legfeljebb az Egyesült Államok egységes térképét lehetett volna berakni, de minek.) A fő nyertesek a Cellco/Verizon szövetség, amely összesen 9.4 milliárd dollár értékű spektrumot vett, valamint az AT&T, amely mintegy 6.6 milliárd értékben vásárolt be. A Google spektrumot nem nyert.
Ugyanakkor a legjobb blokknak, a C-nek a felhasználási feltételei között az is szerepel, hogy nyílt hozzáférésűvé kell tenni, bár ennek a megfogalmazása helyenként kétértelmű, állítja a fenti Wired cikk. Mindenesetre bizonyos értelemben a Google is elérte a célját, hiszen azt sikerült elérnie, hogy a spektrumaukción az egyik tétel felett ne gyakorolhasson a korábbihoz hasonló teljes ellenőrzést a gazdája.
(P.S. Azért az nyilván látszik, hogy a témát inkább csak érdekesnek találtam, semmint értenék hozzá, úgyhogy erőteljesen javallott az FCC honlapjának a linkelt részét meglátogatni. Továbbá a képek nagyságáért elnézést, a jó hír, hogy rájuk kattintva nagyobbak lesznek, a rossz hír, hogy CMAs térkép igazán csak az FCC pdf-jében látszik jól. A képek forrásai a megjelölt pdf-ek, az FCC hivatalos anyagai.)